turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


18 Mart 2019, 10:40


Bilkent Üniversitesi Cebir Seminerleri

The Glauberman correspondence

Laurence Barker
Bilkent University, Türkiye

We shall review the Brauer correspondence and then show how it can be used to obtain the Glauberman correspondence, whose classic special case can be (and originally was) expressed in terms of ordinary character theory: letting a finite p-group P act on a finite p-regular group V, writing U for the centralizer of P in V, then the P-fixed irreducible characters of V are in bijection with the irreducible characters of U. The talk will be pedagogical, a lecture, but the material has relevance to fusion systems of blocks and, in particular, the Gluing Conjecture.
Cebir İngilizce
Bilkent Matematik Bölümü Seminer Odası SA - 141

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır