turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


18 Mart 2019, 13:40


Bilkent Üniversitesi Topoloji Seminerleri

Simplicially Enriched Categories

Redi Haderi
Bilkent Üniversitesi, Türkiye

We are used to form a category of spaces whose morphisms are homotopy classes of maps. This category is inadequate for a lot of constructions. Instead one would look for a structure that records homotopies, homotopies between homotopies, and so on. The periodic table of elements predicts this structure to be an infinity-category with all higher morphisms invertible. Categories enriched over simplicial sets serve this purpose and constitute a model for such infinity-categories. We will define their coherent nerve and provide a relationship with quasi-categories.

NOT: Konuşma sonrasında çay-kurabiye ikramı yapılacaktır.

Topoloji İngilizce
Bilkent Matematik Bölümü Seminer Odası SA - 141

denizmercan 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır