turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


08 Mart 2019, 15:40


Bilkent Üniversitesi ODTÜ-Bilkent Cebirsel Geometri Seminerleri

Tritangents to sextic curves via Niemeier lattices

Alexander Degtyarev
Bilkent University, Türkiye

I will address the following conjecture (and some refinements thereof): “A smooth plane curve of degree 6 has at most 72 tritangents.” After a brief introduction to the subject and a survey of the known results for the other polarized K3-surfaces, I will explain why the traditional approach does not work and suggest a new one, using the embedding of the Néron—Severi lattice of a K3-surface to an appropriate Niemeier lattice. I will also discuss the pros and contras of several versions of this approach and report the partial results obtained so far.

NOT: Tea and cookies will be served before the talk.

Cebirsel Geometri İngilizce
Mathematics Seminar Room, Bilkent.

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır