turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


01 Mart 2019, 15:40


Orta Doğu Teknik Üniversitesi ODTÜ-Bilkent Cebirsel Geometri Seminerleri

Arf Rings II

Ali Sinan Sertöz
Bilkent University, Türkiye

I will first describe the structure of the local ring of a singular branch and explain how the blow up process affects it. Then I will describe, aprés Arf, how the multiplicity sequence can be recovered, not from this ring but from a slightly larger and nicer ring which is now known as the Arf ring. The process of finding this nicer ring is known as the Arf closure of this ring. Finally I will explain how Arf answered Du Val's question of reading off the multiplicity sequence from the local ring. Arf's original article "Une interpretation algebrique de la suite des ordres de multiplicite d'une branche algebrique", together with my English translation can be found on: http://sertoz.bilkent.edu.tr/arf.htm

NOT: Konuşma öncesinde çay-kurabiye ikramı yapılacaktır.

Cebirsel Geometri İngilizce
Mathematics Seminar Room, ODTU.
İlgili Web Bağlantısı

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır