turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


20 Aralık 2018, 16:00


Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Genel Seminer

Stability of Travelling Wave Solutions for Nonlinear Dispersive Equations

Handan Borluk
Özyeğin Üniversitesi, Türkiye

Travelling waves are solutions to partial differential equations that move with constant speed without changing their shape. In this talk I will first introduce some of the model equations for waves, which take account of both nonlinearity and dispersion. I will then give basic methods and results concerning the stability of travelling wave solutions of these equations and present some new results on the subject.
Diferansiyel Denklemler İngilizce
MSGSÜ Matematik Bölümü Seminer Salonu

msgu 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır