turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


07 Aralık 2018, 14:00


Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Matematik Topluluğu Seminerleri

Evrenin Kısa Tarihi

Sabri Gündüz
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Türkiye

Evrenin nasıl oluştuğu insanlar tarafından merak konusu olmuştur ve bunu açıklamak için de çeşitli teoriler ortaya atılmıştır. Bu teorilerden bazıları Metaverse, Evrensel Tasarım ve Büyük Patlama teorileridir. İleri sürülen bu teoriler arasında Büyük Patlama teorisi, bilim insanları tarafından gözlemlerle kanıtlandığı için geçerliliği en fazla olan teoridir. Biz de Büyük Patlama anından günümüze kadar meydana gelen olaylardan söz edeceğiz.
Uygulamalı Matematik Türkçe
D205 / Prof. Dr. Arif KAYA Seminer Salonu

comu 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır