turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


26 Kasım 2018, 15:40


Orta Doğu Teknik Üniversitesi Geometri Seminerleri

Real algebraic curves with large finite number of real points

Alexander Degtyarev
Bilkent University, Türkiye

I will discuss real algebraic curve with many, but *finitely* many real points. (Clearly, such curves would tend to be singular, e.g., the solitary point $x^2+y^2=0$.) The bulk of my talk will deal with the known upper bounds on the number of points, which are of a purely topological nature. If time permits, I will discuss a few constructions, mainly, for $P^2$ and other rational surfaces. Alas, most constructions used rely upon those of curves with many components (Viro's patchworking, dessins d'enfants, etc.) and, as such, are probably far from perfection.
Geometri, Topoloji İngilizce
Gündüz İkeda Seminar Room

odtu 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır