turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


27 Kasım 2018, 15:00


İstanbul Matematiksel Bilimler Merkezi Seminerleri

Combinatorics and Geometry

Fernando Rodriguez Villegas
ICTP, İtalya

Can you tell a ball from a doughnut by counting? A. Weil discovered in the 1940’s that the geometry of a complex algebraic variety is reflected in a precise way on its versions over finite fields. In this talk we will discuss the interaction between complex geometry and finite field geometry. This interaction between the continuous and the discrete has been a very fruitful two-way street that allows the transfer of important results from one context to the other.
Geometri İngilizce
IMBM, Seminar Room, Boğaziçi University South Campus

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır