turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


29 Kasım 2018, 16:00


Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Genel Seminer

Orbit vs. fixed point model structures on spaces with group actions

Mehmet Akif Erdal
Bilkent Üniversitesi, Türkiye

Given a group $G$, let $f:A\to B$ be a map between $G$-CW-complexes such that $f^H:A^H\to B^H$ is a homotopy equivalence for every $H\leq G$. Then $f/H:A/H\to B/H$ is also a homotopy equivalence, for any $H \leq G$. The converse, however, is not always true and it is natural to ask when it is true for a given group. In this talk, we give a criterion that guarantees the converse to hold. For this, we construct a model structure on the category of $G$-spaces in which weak equivalences and cofibrations defined on orbits. This is a joint work with Aslı Güçlükan İlhan.
Cebir, Analiz İngilizce
MSGSÜ Matematik Bölümü Seminer Salonu

msgu 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır