turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


16 Kasım 2018, 14:00


Gebze Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Modular Curves, Rational Points and Diophantine Equations

Ekin Özman
Boğaziçi University, Türkiye

Understanding solutions of Diophantine equations over rationals or more generally over any number field is one of the main problems of number theory. One of the most spectacular recent achievement in this area is the proof of Fermat's last theorem by Wiles. By the help of the modular techniques used in this proof and its generalizations it is possible to solve other Diophantine equations too. Understanding quadratic points on the classical modular curve or rational points on its twists play a central role in this approach. In this talk, I will summarize the modular method and mention some recent results about points on modular curves. This is joint work with Samir Siksek.
Cebir İngilizce
Gebze Teknik Üniversitesi, İşletme Fakültesi Binası, Matematik Bölümü Seminer Odası

gtumatematik 20.03.2020_14:07'de değişiklik yapıldı!

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır