turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


16 Kasım 2018, 15:30


Çankaya Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Calibrated Geometries

İbrahim Ünal
Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Türkiye

Calibrated geometries are the geometries of distinguished submanifolds determined by a fixed, closed differential form $\phi$ on a Riemannian manifold $M$. They have attracted particular attention in recent years and have become a very active research area due to their strong relations with gauge theories in higher dimensions, mirror symmetry and modern string theory in Physics.\\ \indent In this talk, I will make an introduction to calibrated manifolds, and give the most well-known examples coming from special holonomy.
Geometri İngilizce
Çankaya Üniversitesi, Merkez Kampüs, R-213
Ek Dosya

cankayamcs 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır