turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


06 Kasım 2018, 16:00


Bilkent Üniversitesi Analiz Seminerleri

Characterization of Invertibility of Adapted Shifts on the Wiener Space

Yaman Paksoy
Bilkent University, Türkiye

In this talk, first we will go over some basic, introductory concepts of financial mathematics, see some of the central theorems that the field revolves around such as Ito formula, Girsanov theorem, etc. Then, we will discuss a paper by Ali Süleyman Üstünel where he characterizes the invertibility of some significant operators (called Adapted Perturbation of Identity) from Wiener space to itself, using their entropies.

NOT: Konuşma öncesinde çay-kurabiye ikramı yapılacaktır

Analiz İngilizce
Seminar room, SA - 141

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır