turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


24 Ekim 2018, 14:00


Galatasaray Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

On an algebraic definition of the Boy surface.

François Apery
Université de Haute Alsace, Fransa

In 1984, I was able to obtain a parametrization of the Boy surface by eliminating the Whitney umbrellas of the Steiner surface using the so-called hyperbolic confluence of pairs of singularities. As a result, the Boy surface appears to be a real algebraic surface of degree six. However, the construction was a mix of geometry, differential topology and singularity theory. In this talk I want to investigate the question in the complex algebraic geometry field. We intend to characterize the Boy surface as an complex algebraic surface subjected to natural conditions.
Matematik İngilizce
FEF10

oguzabel 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır