turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


26 Ekim 2018, 14:00


Gebze Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Dynamical and Geometrical Structures of Curl Forces

Partha Guha
S.N. Bose National Centre for Basic Sciences, Hindistan

We give a gentle introduction to the Hamiltonian formalism of curl forces, introduced by Berry and Shukla and show its application to non-central forces and dynamics related to saddle potentials. We demonstrate its connection with the cofactor systems introduced by the Linköping school. We impose gyroscopic and frictional type forces on the existing curl force and study the generalized Hamiltonian structure. We also give the geometrical structure of the linear curl force, a hidden holomorphic structure is uncovered.
Uygulamalı Matematik İngilizce
Gebze Teknik Üniversitesi, Matematik Bölümü Seminer Odası

gtumatematik 20.03.2020_14:07'de değişiklik yapıldı!

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır