turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


26 Ekim 2018, 15:40


Bilkent Üniversitesi ODTÜ-Bilkent Cebirsel Geometri Seminerleri

Parity arguments on K3 covers of Enrique surfaces with Picard rank 19

Oğuzhan Yörük
Bilkent Üniversitesi, Türkiye

Last two talks of the seminar were mostly on the theoretical parts of the subject. This time, we introduce some computational arguments by using equivalence of parities of the transcendental lattice of K3 surfaces, right after a brief reminding of what was talked on previous two talks to warm up. Then, we will apply this idea to reduce the number of cases and time spent on showing which K3 surfaces of Picard number 18 &19 cover an Enriques surface.
Cebirsel Geometri İngilizce
Bilkent Üniversitesi
İlgili Web Bağlantısı

odtu 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır