turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


25 Ekim 2018, 16:00


Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Genel Seminer

t-Spread Monomial Ideals

Ayesha Asloob Qureshi
Sabancı Üniversitesi, Türkiye

We introduce the concept of t-spread monomials and t-spread strongly stable ideals. These concepts are a natural generalization of strongly stable and squarefree strongly stable ideals. For the study of this class of ideals we use the t-fold stretch- ing operator. It is shown that t-spread strongly stable ideals are componentwise linear. Their height, their graded Betti numbers and their generic initial ideal are determined. We also consider the toric rings whose generators come from t-spread principal Borel ideals. This talk is based on joint work with Viviana Ene and Jürgen Herzog.
Cebir İngilizce
MSGSÜ Matematik Bölümü Seminer Salonu

msgu 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır