turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


17 Ekim 2018, 15.30


Yozgat Bozok Üniversitesi Genel Seminer

Semifree Hamiltonian Circle Actions on 6-dimensional Symplectic Manifolds with Non-isolated Fixed Point Set

Mücahit Meral
Yozgat Bozok Üniversitesi, Türkiye

Let $(M^{2n},w)$ be a 2n-dimensional closed symplectic manifold with a symplectic circle action. Many mathematicians tried to find some conditions on M which make a symplectic circle action Hamiltonian. Cho, Hwang and Suh discovered a condition on the 6-dimeonsional symplectic manifolds. In this talk, we will discuss CHS’s theorem: Let $(M, w)$ be a 6-dimensional closed symplectic $S^1$-manifold with generalized moment map $\mu : M \to S^1$. Assume that the fixed point set is not empty and dimension of each component at most is 2. Then the action is Hamiltonian if and only if $b^{+}_{2}(M_{\zeta})=1$ for any regular value $\zeta$ of $\mu$.
Geometri, Topoloji Türkçe
Yozgat Bozok Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Matematik Bölümü, 403 numaralı sınıf. YOZGAT
İlgili Web Bağlantısı

bozok 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır