turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


12 Ekim 2018, 13:00


Boğaziçi Üniversitesi Matematik Konuşmaları

The Tau of Ramanujan

Eknath Ghate
Tata Institute of Fundamental Research, School of Mathematics, Hindistan

The sequence of numbers 1,-24,252,-1472,4830,... was extensively studied by the great Indian mathematician Ramanujan a century ago. These numbers - the values of Ramanujan’s tau-function - have been the guiding force behind several themes in Number Theory. They continue to tantalize us with easy-to-understand problems some of which are still open today. Thistalk will be a relaxed introduction to these numbers and will lead up to some of our own results about them.

NOT: Note the unusual date and time

Sayılar Teorisi İngilizce
TB 130

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır