turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


06 Temmuz 2018, 15:30


Selçuk Üniversitesi Matematik Bölümü Genel Seminerleri

Heun functions related to entropies

Ioan Raşa
Technical University of Cluj-Napoca, Romanya

We consider the indices of coincidence for the binomial, Poisson, and negative binomial distributions. They are related in a simple manner to the Rényi entropy and Tsallis entropy. We investigate some families of Heun functions containing these indices of coincidence. For the involved Heun functions we obtain closed forms, explicit expressions, or representations in terms of hypergeometric functions. Comparing different expressions of the same Heun function we get, as a byproduct, combinatorial identities.
Analiz İngilizce
Selçuk Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümü Seminer Salonu
Ek Dosya

selcukuniv 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır