turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


16 Mayıs 2018, 14:00


İstanbul Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Schrödinger tipi denklemler için bazı düzgünleştirme sonuçları

Burak Gürel
Boğaziçi Üniversitesi, Türkiye

Konuşma Fourier dönüşümü ve doğrusal olmayan diferansiyel denklemlerin çözümlerinin bu dönüşüm yardımıyla temsili hakkındaki tartışmalarla başlayıp, Bourgain uzaylarının tanıtımı ile devam edecektir. Düzgünleştirme veya yumuşatma etkisi dediğimiz kestirimlerin genel tarifi ve örnekler üzerinde gösterilmesinin ardından, doğrusal olmayan Schrödinger ailesinden denklemler için elde ettiğimiz birtakım yeni sonuçlardan bahsedeceğiz.

NOT: İlgilenen herkesi bekleriz

Matematik Türkçe
İ.Ü. Matematik Bölümü D-II

iu 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır