turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


22 Mayıs 2018, 15:40


Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uygulamalı Matematik Enstitüsü Seminerleri

How do machines learn?

Ferda Nur Alpaslan
Department of Computer Engineering, Middle East Technical University, Türkiye

As the data is getting bigger continuously, machine learning which incorporates the theories to turn data into knowledge becomes one of the fastest growing fields in computer science. In everyday life more data is generated and collected, which, then, can be turned into useful products and/or services. The ways that machines learn depend on the nature of the data as well as the aim of learning. There are broad areas of applications of machine learning in everyday life. Drug discovery and development which is a costly and time consuming process is one of them. Machine learning methods are proven to be useful on predicting protein-ligand interactions in designing drugs.
Uygulamalı Matematik İngilizce
Institute of Applied Marhematics, S212
İlgili Web Bağlantısı

ume 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır