turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


14 Mayıs 2018, 11:00


Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uygulamalı Matematik Enstitüsü Seminerleri

Computing Multiplicative Inverses in Extended Finite Field

Anwar Hasan
Electrical and Computer Engineering, University of Waterloo, Kanada

Finite fields play an important role in areas such as cryptography, coding and testing of integrated circuits. Some public key cryptosystems use very large finite fields. Arithmetic operations over large finite fields are not well supported by today’s general purpose processors. This talk critically looks into a number of practical algorithms for computing multiplicative inverses over extended finite fields.
Şifreleme ve Bilgi Güvenliği İngilizce
Institute of Applied Marhematics, S212
İlgili Web Bağlantısı

ume 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır