turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


07 Mayıs 2018, 13:40


Bilkent Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Dimension Functions For Spherical Fibrations

Cihan Okay
University of British Columbia, Kanada

Given a finite dimensional G-space the mod-p cohomology of the fixed point space can be calculated algebraically by localizing the equivariant cohomology ring. This idea is very fruitful in applications to group actions on spheres. For infinite dimensional spaces fixed points are replaced by homotopy fixed points, and Lannes' T-functor takes the role of localization. I will show that these techniques applied to spherical fibrations over the classifying space BG produce Borel-Smith functions. This relates the study of spherical fibrations over BG to representation theory of G. This work is joint with Ergun Yalcin.
Cebirsel Topoloji İngilizce
Bilkent Matematik Bölümü Seminer Odası SA - 141

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır