turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


09 Mayıs 2018, 14:00


İstanbul Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Triangle-Free Equimatchable Graphs

Sibel Özkan
Gebze Teknik Üniversitesi, Türkiye

A matching in a graph $G$ is a set of independent edges in $G$. Graph matching has many applications in optimization, scheduling, and planning. A graph is called equimatchable if every maximal matching of it is a maximum matching. In other words, if every maximal matching in the graph has the same cardinality. Structure of equimatchable graphs is studied by several authors from different point of views; for example, in terms of having a perfect matching, or in terms of girth or connectivity. Equimatchable graphs with girth at least 5 is characterized, and here by giving a full characterization of triangle-free equimatchable graphs we extend this result. This is a joint work with Didem Gozupek and Yasemin Buyukcolak from Gebze Technical University.

NOT: İlgilenen herkesi bekleriz

Matematik İngilizce
İ.Ü. Matematik Bölümü D-II

iu 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır