turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


04 Mayıs 2018, 14:30


Selçuk Üniversitesi Matematik Bölümü Genel Seminerleri

FİNANSAL MATEMATİK VE BLACK-SCHLOLES DENKLEMİNİN NÜMERİK ÇÖZÜMÜ

Fuat Usta
Düzce Üniversitesi, Türkiye

Kantitatif finans olarak da bilinen matematiksel finans, finansal marketlerdeki modelleme problemleri üzerine çalışmaktadır. Genel olarak, matematiksel finans, matematiksel ve sayısal modelleri, finansal piyasa kuramına bir bağlantı oluşturmadan, gözlemlenen piyasa fiyatlarını girdi olarak alarak oluşturmaktadır. Matematiksel finansın merkezinde türev ürünlerinin modellenmesi ve fiyatlandırılması vardır. Bu konuşmada opsiyon fiyatlandırması ve Nobel ödüllü Black-Scholes denklemini nümerik çözümü gibi finans matematiğinde ki temel konseptlerden bahsedilecektir.
Ekonomi ve Finans Türkçe
Selçuk Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümü Seminer Salonu
Ek Dosya
İlgili Web Bağlantısı

selcukuniv 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır