turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


25 Nisan 2018, 13:30


Boğaziçi Üniversitesi Matematik Konuşmaları

An Introduction to Toric Pluripotential Theory

Sibel Şahin
MSGSU, Türkiye

In this talk we will consider the finite energy classes of quasiplurisubharmonic (qpsh) functions in the setting of toric, compact, Kähler manifolds. Firstly we will see that we can associate each qpsh function φ on (X,ω) with a convex function F_φ in R^n and another convex function G_φ (which happens to be the Legendre transform of F_φ) on the associated Delzant polytope P. Then for the rest of the talk, we are going to show how the growth and singularity behaviour of one of these components affects the behaviour of the other two in their respective domains. This is a joint work with Dan Coman (SU), Vincent Guedj (IMT) and Ahmed Zeriahi (IMT).
Analiz İngilizce
TB 130

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır