turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


27 Nisan 2018, 14:00


Gebze Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

On the Features of the Shallow Water Wave Regime

Nilay Duruk Mutlubaş
Sabancı University, Türkiye

Water wave propagation and the corresponding model equations have drawn attention in the literature for many years. Either shallow or deep water waves are observed in various forms depending on the medium they propagate and the external forces acting on them. In this talk, we will define shallow water regime and discuss the main features under suitable assumptions. Giving the historical background, we will see the well-known model equations proposed with that regime. Some recent shallow water wave models will also be introduced together with some technical results and open questions.
Diferansiyel Denklemler İngilizce
Gebze Teknik Üniversitesi, Matematik Bölümü Seminer Odası

gtumatematik 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır