turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


25 Nisan 2018, 13:30


Galatasaray Üniversitesi Matematik Bölümü Genel Seminerleri

Arc spaces and partition identities

Hussein Mourtada
Institut de Mathématiques de Jussieu-Paris Rive Gauche, Türkiye

We will show a link between the arc space (which is an algebro-geomtric object) and the identities of partitions of integer numbers: a partition of a positive integer number is simply a way of writing it as a sum of positive integer numbers. Integer partitions have a long and beautiful history in number theory. The link that we will describe, gives a new point of view on known results and gives new identities.
Matematik İngilizce
Galatasaray Üniversitesi, FEF 7

gsu 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır