turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


19 Nisan 2018, 16:00


Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Waves propagate...then what?

Nilay Duruk Mutlubaş
Sabancı University, Türkiye

Wave, by defi nition, is an observable disturbance that travels through a medium from one location to another transferring energy. According to the properties of the medium, or the geometry, or the external forces, there might occur different circumstances and waves may behave in different manners. In this talk, we will briefly explain how the literature developed for water wave theory in that sense. Moreover, we will discuss nonlinear behaviors such as wave breaking followed by some examples. Some recent wave models will also be introduced and the questions that need to be answered will be addressed.
Diferansiyel Denklemler İngilizce
Seminar Room

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır