turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


20 Nisan 2018, 15:40


Bilkent Üniversitesi ODTÜ-Bilkent Cebirsel Geometri Seminerleri

Can a smooth sextic have more than 72 tritangents?

Alexander Degtyarev
Bilkent University, Türkiye

After a brief introduction to the history of the subject, I will motivate the conjecture that a smooth plane sextic curve cannot have more than 72 tritangents, i.e., lines intersecting the curve with even multiplicity at each point. (A stronger conjecture is that the number of tritangents is 72 or at most 68, with all values taken.) I will also put the problem into a larger context and discuss the known results and a few steps towards the proof of this conjecture.
Cebirsel Geometri İngilizce
Mathematics Seminar Room, Bilkent.

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır