turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


11 Nisan 2018, 13:30


Galatasaray Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

The Garden of Eden theorem: from Conway's Game of Life to Arnold's cat

Michel Coornaert
Université de Strasbourg, Fransa

The Garden of Eden theorem was established by Edward Moore and John Myhill in 1963. It states that a cellular automaton is surjective if and only if it satisfies a weak form of injectivity known as pre-injectivity. In 1999, Mikhail Gromov suggested that the Garden of Eden theorem could be extended to a suitable class of hyperbolic dynamical systems. In this talk, I will discuss the classical Garden of Eden theorem as well as some recent results in the direction indicated by Gromov. This is joint work with Tullio Ceccherini-Silberstein.
Matematik İngilizce
Galatasaray Üniversitesi, FEF 7

gsu 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır