turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


02 Nisan 2018, 13:40


Bilkent Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Couloured Operads And Dendroidal Sets

Redi Haderi
Bilkent University, Türkiye

We In this talk we will talk about coloured operads (also called multicategories in the literature) and their nerves. A coloured operad is to an operad what a category is to a monoid, just a many object version. The natural place to take the nerve of categories is the category of simplicial sets. For coloured operads we introduce a presheaf category called dendroidal sets and introduce a nerve construction having similar properties. Time permitting we may discuss some homotopy theoretic notes and the W-construction.
Topoloji İngilizce
SA 141

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır