turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


02 Nisan 2018, 10:40


Bilkent Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Ghost Rings for the Bifree Double Burnside Ring

İsmail Alperen Öğüt
-, Türkiye

In a ring where the multiplicative structure is complicated, it is possible to consider an embedding into another ring where the prior complications do not appear. The latter is named ''Ghost Ring''. In this talk we will present two ghost rings for the bifree double Burnside ring from a paper by Robert Boltje and Susanne Danz in which this concept is used to prove semisimplicity for the bifree double Burnside ring. We will also give a ghost ring for the bifree monomial double Burnside ring. Our motive is to prove semisimplicity for the bifree p-permutation category, to which a surjection from the bifree monomial Burnside category exists.
Cebir İngilizce
SA 141

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır