turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


05 Nisan 2018, 16:00


Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Intermediate Growth in Finitely Presented Algebras

Dilber Koçak
ODTU, Türkiye

Let A be an (not necessarily associative) algebra over a field k generated by a finite set X. The growth function of A with respect to X is defined as the dimension of the subspace of A spanned by all monomials on X of length at most n. The asymptotic behavior of this function does not depend on the generating set X and it is called the growth of A. The growth rate is a widely studied invariant for finitely generated algebraic structures such as algebras, groups, semigroups. This talk will be a survey of history, open problems and some new results around this notion. The main focus will be on finitely presented algebras whose growth is intermediate between polynomial and exponential.
Cebir İngilizce
Seminar Room

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır