turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


28 Mart 2018, 13:30


Boğaziçi Üniversitesi Matematik Konuşmaları

Orthogonal Arrays; Enumeration and Applications

Fatih Demirkale
-, Türkiye

Orthogonal arrays are used in the design of experiments in Statistics, in Computer Science as well as in many fields of Combinatorics. In this talk, I will first give an application of orthogonal arrays to construct D-optimal discrete choice experiments. Later, I will address the existence problem of orthogonal arrays, and I will describe new algorithms to enumerate all orthogonal arrays with given parameters.
Çizge Kuramı ve Kombinatorik İngilizce
TB 130

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır