turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


14 Mart 2018, 13:30


Boğaziçi Üniversitesi Matematik Konuşmaları

The hyper-Stonean envelope of a compact spac

Garth H. Dales
Manchester University, Birleşik Krallık

Let K be a compact space. Then sitting on K is the Banach function algebra C(K) of all continuous functions on K. Its dual Banach space is M(K), the space of all measures on K. These spaces also have dual spaces that prescribe other compact spaces, including the hyper-Stonean envelope of K. I shall talk about these spaces, draw some diagrams, and conclude with some new results from joint work with Grzegorz Plebanek.
Analiz İngilizce
TB 130

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır