turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


14 Mart 2018, 16:00


Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

On kappa-existentially closed groups

Burak Kaya
ODTU, Türkiye

A group G is said to be kappa-existentially closed if every system of less than kappa-many equations and inequations with coefficients in G which has a solution in some supergroup of G already has a solution in G. In this talk, we shall first summarize basic properties of kappa-existentially closed groups and then analyze cardinals kappa and lambda for which there exists a kappa-existentially closed group of cardinality lambda. This is joint work with O. H. Kegel and M. Kuzucuoglu.

NOT: Lütfen seminer günündeki değişikliği dikkate alınız.

Cebir İngilizce
Seminar Room

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır