turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


28 Şubat 2018, 13:30


Boğaziçi Üniversitesi Matematik Konuşmaları

On inscribing quadrilaterals into Jordan curves

Benjamin Matschke
Koç University, Türkiye

In talk is about an open problem in plane geometry due to Otto Toeplitz (1911) and several related problems about inscribing and circumscribing polytopes in and around manifolds. Toeplitz originally asked whether every Jordan curve contains the four vertices of a square. Over the years it was proved in various special cases, nonetheless it remains an open problem in its full generality. We will also mention recent progress on the classification of quadrilaterals that can be inscribed in convex curves.
Geometri İngilizce
TB 130

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır