turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


02 Ocak 2018, 15:40


Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uygulamalı Matematik Enstitüsü Seminerleri

Stochastic Flows

Mine Çağlar
Department of Mathematics, Koç University, Türkiye

In the area of probability and stochastic processes, stochastic flows, which are defined as special random transformations, are mostly determined by stochastic differential equations. A very important topic in stochastic differential equations is diffusion equations. The focus of this talk will be the weak solutions of some diffusion equations and new stochastic flows defined through them. Correlated Brownian motion equation, one-sided and two-sided sticky equations, and diffusions with rank-based coefficients will be overviewed.
Stokastik Süreçler İngilizce
Institute of Applied Marhematics, S212
İlgili Web Bağlantısı

ume 20.03.2020_14:07'de değişiklik yapıldı!

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır