turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


29 Aralık 2017, 15:00


İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Legendrian dual surfaces in hyperbolic 3-space

Handan Yıldırım
İstanbul Üniversitesi, Türkiye

In this talk which is based on a joint work with Kentaro Saji given in [1], we deal with Legendrian dual surfaces in hyperbolic 3-space by using the extended Legendrian dualities between hyperbolic 3-space and one-parameter families of the pseudo-hyperspheres depending on a parameter ϕ ∈ [0, π/2] in Lorentz-Minkowski 4-space. We point out that we are interested in the case when the Legendrian dual is a spacelike curve in the dual pseudo-hypersphere depending on ϕ. Moreover, we investigate the singularities of these surfaces and the dualities of the singularities. References: [1] K. Saji, H. Yıldırım, Legendrian dual surfaces in hyperbolic 3-space, Annales Polonici Mathematici 115 (2015), no. 3, 241-261.
Geometri İngilizce
İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü
Ek Dosya

itu 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır