turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


14 Aralık 2017, 15:00


İstanbul Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Invertibility in a C*-algebra of operators acting on the Hardy space of the unit disc via tensor products

Uğur Gül
Hacettepe Üniversitesi, Türkiye

In this talk we will deal with invertibility of certain linear algebraic sums in a C*-algebra generated by Toeplitz operators and Fourier multipliers which act on the Hardy space of the unit disc. Finding an invertibility criterion we will apply this criterion to the characterization of Fredholmness for some elements in a tensor product algebra which act on the Hardy space of the bi-disc. These results constitute joint work with B.B.Koca of İstanbul University
Matematik Türkçe
Matematik Bölümü Bilgisayar Lab.

iu 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır