turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


06 Aralık 2017, 15:40


Atılım Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Very Cleanness of Generalized Matrices

Yosum Kurtulmaz
Bilkent University, Türkiye

An element $a$ in a ring $R$ is very clean in case there exists an idempotent $e\in R$ such that $ae = ea$ and either $a- e$ or $a+ e$ is invertible. An element $a$ in a ring $R$ is very $J$-clean provided that there exists an idempotent $e\in R$ such that $ae =ea$ and either $a-e\in J(R)$ or $a + e\in J(R)$. Let $R$ be a local ring, and let $s\in C(R)$. We prove that $A\in K_s(R)$ is very clean if and only if $A\in U(K_s(R))$; $I\pm A\in U(K_s(R))$ or $A\in K_s(R)$ is very J-clean.
Cebir İngilizce
FEF 404

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır