turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


08 Aralık 2017, 14:00


Gebze Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Quantum Groups and Characteristic Classes

Serkan Sütlü
Işık University, Türkiye

We shall introduce the cyclic cohomology (of algebras) to study the characteristic classes of the leaf spaces of foliations, as a quantum (or non-commutative) counterpart of the de Rham cohomology (of smooth manifolds) to study the characteristic invariants of manifolds. We next discuss a few examples of quantum groups, as well as their actions on algebras, and we present the Hopf-cyclic cohomology as a computational tool for the cyclic cohomology of algebras. Time permitting, we shall illustrate an explicit computation or two.
Cebirsel Geometri İngilizce
Gebze Teknik Üniversitesi, Matematik Bölümü Seminer Odası

gtumatematik 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır