turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


23 Kasım 2017, 15:00


İstanbul Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Bilgisayar Cebirinde Ters Problemler

Kağan Kurşungöz
Sabancı Üniversitesi, Türkiye

Bilgisayar cebiri matematiğin sayılar teorisi, cebir, geometri gibi bir çok alanında kanıtları kolaylaştırmaktadır. Özel fonksiyonlar teorisi başta olmak üzere bazı alanlarda bilgisayarlar sıfırdan ispat bile yapabilmektedir. Öncelikle son yüzyılda bilgisayar cebirine evrilen gelişmeleri inceleyeceğiz, sonra da mevcut teoride ''ters problem'' olarak adlandırabileceğimiz bir problemden bahsedeceğiz. Vakit yettiğince somut örnekler vermeye çalışacağız.
Cebir Türkçe
Matematik Bölümü Bilgisayar Laboratuvarı

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır