turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


24 Kasım 2017, 15:40


İstanbul Analiz Seminerleri

Luzin Spaces

Nurettin Ergun
-, Türkiye

A subset $A$ of an uncountable $T_2$ space $X$ is called a Luzin Set after the Russian Mathematician Nikolai Luzin iff $|A ∩ N| \leq\aleph_0$ for each nowhere dense subset $N$ of $X$. He proved in 1920 that in the Axiomatic Model (ZFC + CH) there exists a Luzin set in any Euclidean space. The existence of such sets in certain Axiomatic Models of Set Theory then becomes an interesting problem in Set Theoretic Topology . Kenneth Kunen has proved finally in 1976 that this question of existence is actually non- provable in ZFC since in the Model (ZFC+ MA+ ¬CH) such sets does not exist !
Analiz İngilizce
Sabancı University, Karaköy Communication Center, Bankalar Caddesi 2, Karaköy

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır