turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


17 Kasım 2017, 15:40


Bilkent Üniversitesi ODTÜ-Bilkent Cebirsel Geometri Seminerleri

Which K3 Surfaces with Picard number ρ(X)≤18 doubly cover Enriques surfaces

Serkan Sonel
Bilkent University, Türkiye

In this talk, we discuss the problem of which K3 Surfaces with Picard number ρ(X)≤18 doubly cover Enriques surfaces and give the insight to the solution of the problem which is deeply related to lattice theory and integral quadratic forms. Then we give the generalization of Sertoz Theorem about the characterization of primitive embeddings of the lattices. Finally, we give our result on which indefinite even unimodular Z-lattices fail to be embedded into the sublattice Λ− of the K3-lattice Λ.
Cebirsel Geometri İngilizce
Mathematics Seminar Room, Bilkent.

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır