turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


17 Kasım 2017, 15:00


İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği Bölüm Seminerleri

Graph coverings and their Galois theory

Atabey Kaygun
İTÜ, Türkiye

Covering spaces of topological spaces has an old and deep history. In this talk, we are going to describe a graph theoretical analogue of coverings. After defining what we mean by ''a graph covering another graph,'' we are going to work out details of the corresponding Galois theory. This is a survey talk on known results mainly for graduate students. Our main reference is Friedman, J.; ''Sheaves on graphs, their homological invariants, and a proof of the Hanna Neumann conjecture.'' Mem. Amer. Math. Soc. 233 (2015), no. 1100.
Cebir İngilizce
Matematik Mühendisliği B1-326

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır