turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


10 Kasım 2017, 14:00


Gebze Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

New Geometric Structures from String Theory

Aybike Özer
Istanbul Technical University, Türkiye

Double Field Theory (DFT) is a T-duality covariant extension of string theory, in which the string fields depend also on dual coordinates associated with winding excitations of strings, as well as the standard space-time coordinates. This formulation gives rise to new geometric structures associated with Hitchin’s generalized geometry program. Also, the doubling of the coordinates makes the T-duality group Spin(d,d) manifest. This large duality group gives rise to a rich possibility of duality twisted reductions of DFT. This talk, which is based on the two papers below, is about the new geometric structures arising from DFT and the duality twisted reductions of DFT.
Geometri İngilizce
Gebze Teknik Üniversitesi, Matematik Bölümü Seminer Odası
Ek Dosya

gtumatematik 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır