turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


10 Kasım 2017, 15:40


Orta Doğu Teknik Üniversitesi ODTÜ-Bilkent Cebirsel Geometri Seminerleri

Which K3 surfaces doubly cover an Enriques Surface

Oğuzhan Yörük
Bilkent University, Türkiye

K3 surfaces and Enriques Surfaces are two closely related objects in Algebraic Geometry. It is known that the unramified double cover of an Enriques Surface X defined by the torsion class K_X is an algebraic K3 surface. Also, conversely, if a K3 surface X admits a fixed point free involution ι, then the quotient surface X/ι is an Enriques Surface. In this talk we will examine, following Keum's work, under which circumstances a K3 surface will admit a fixed point free involution, hence, will cover an Enriques Surface and we will give some applications for this characterization.
Cebirsel Geometri İngilizce
Mathematics Seminar Room, ODTU.

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır