turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


08 Kasım 2017, 13:00


Galatasaray Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

On the Langlands functoriality principle

İlhan İkeda
Yeditepe Üniversitesi, Türkiye

Let K denote a global field. In the first part of our talk, we shall introduce an unconditional topological group WA_K, which depends only on the global field K, and which is closely related with the hypothetical automorphic Langlands group L_K of K. In the second part of our talk, we shall introduce a new type of parameters and discuss how these parameters are related with the reciprocity and functoriality principles of Langlands.
Cebir İngilizce
Galatasaray Üniversitesi, FEF 8

gsu 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır